lipca 01, 2019

Kuchnia singla - czyli mała kuchnia w bloku - remonty mieszkań Gdańsk
Nie każdy z nas marzy o olbrzymiej kuchni, w której mógłby podejmować gości i organizować spotkania ze znajomymi. Dla część osób, dla których mieszkanie stanowi jedynie "sypialnię" kuchnia jest miejscem, do zaparzenie porannej kawy i ewentualnie odgrzania posiłku zakupionego na wynos.

Jak zatem powinna wyglądać mała kuchnia w bloku.
Jestem zdania, że w tym przypadku nie powinno być przerostu materii nad treścią. Wystarczy spokojnie jednorzędowa liczba szafek, gdzie jednak zmieścić muszą się wszystkie niezbędne sprzęty - zmywarka, lodowka, piekarnik.

Jeżeli po umieszczeniu wszystkich sprzętów zostało nam jeszcze miejsce w szafkach pod blatem to zamontujmy szuflady, ponieważ one o wiele więcej pomieszczą, niż zwykłe szafki. Doskonałym rozwiązaniem jest również cargo do przechowywania podstawowych produktów spożywczych typu kawa, herbata czy olej,

Odnośnie kolorystyki skupmy sie na dwóch podstawowych barwach. Jedna jako dominującą, drugą stanowiąca miły dodatek ocieplający wnętrze.

Na zdjeciach prezentowanych poniżej właściciele postanowili ocieplić białe meble czerwoną cegłą umieszczoną pomiędzy szafkami.

Biel w małej kuchni jest jak najbardziej wskazana, ponieważ optycznie daje uczucie porządku i czystości. To jednak cegła dodaje uroku temu pomieszczeniu. Doskonale komponuje się również ze srebrnych sprzętem AGD, które nie zostało schowane w meblach na wymiar. 

I jeszcze jedna kwestia - podłoga. Jeżeli nawet przebywasz w kuchni krótką ilość czasu to nie decyduj się na powierzchnie trudne do utrzymania w czystości. Przecież wystarczy chwila, aby rozlać mleko do kawy. Doskonale sprawdzą się płytki drewnopodobne - jak na prezentowanych zdjęciach. Zatem podłoga musi być przede wszystki praktyczna i tym samym odporna na wilgoć.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...