stycznia 16, 2023

Remonty mieszkań Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto - koszty i ceny
Jaka jest cena remontu lub wykończenia mieszkania w Gdańsku, Gdyni - Trójmiaście. Wiele osób zadaje to pytanie przed otrzymaniem kluczy od dewelopera lub przed planowanym remontem.

Zastanawia się jaki musi zgromadzić budżet, aby wystartować. 

Ciężko jednoznacznie podać kwotę za remont i wykończenie, ponieważ zależy on od bardzo wielu czynników. Jednak spróbujmy go choć trochę oszacować:

  1. Stan mieszkania - odbierając mieszkanie od dewelopera dostajesz mieszkanie czyste, puste, przygotowane pod wykończenie. Zupełnie inaczej wygląda sprawa, jeżeli zakupiłeś starą nieruchomość. W tym wypadku koszty ci wzrosną, ponieważ firma remontowo wykończeniowa doliczy usługę wykucia, demontażu i usuwania nawierzchni starych. Jaki jest koszt tej usługi. Wszystko zależy od stanu mieszkania, jego metrażu. Ale średnio policzyć możemy około 3500 zł.
  2. Przeróbki elektryczne - każdy punkt to dodatkowy koszt. Jednak planując remont nie oszczędzaj na ilości gniazdek czy włączników. Remont wykonuje się na lata i wierz mi bardziej denerwować Cię będzie brak gniazdka w danym miejscu niż jednorazowa opłata za jego wykonanie. Ostateczny koszt oscyluje od 5000 zł wzwyż.
  3. Prostowanie ścian i ich malowanie - prace, które wykonać trzeba zawsze. Jeszcze do tej pory na rynku Trójmiejskim nie trzymałem kluczy do mieszkania, które miałyby naprawdę proste ściany. Wykończenie wstanie deweloperskim wydaje się ładne dopóki nie przyłożymy halogenów i nie pojawią się wszystkie krzywizny i nieprawidłowe zaciągnięcia. Zaś mieszkania wieloletnie wymagają naprawy po ich użytkowaniu. Koszt do policzenia jest stosunkowo prosty. Średnie ceny na rynku trójmiejskim oscylują w granicach szpachlowanie + gruntowanie - 49 zł, malowanie i gruntowania - 39 zł. Ceny obejmują zakup materiałów budowlanych łącznie z farbami.
  4. Sufity podwieszane - wiele osób się na nie decyduje bo pomimo lat, nie wychodzą z mody. Zmienia się ich kształt i forma. Typu oświetlenia w nich montowanego. Tu też cena zależna jest od metraża. I nawet jeżeli chcecie zaoszczędzić to nie rezygnujcie z sufitów w kuchni, gdzie powinna być poprowadzona wentylacja, w łazience, gdzie wykorzystane zostaną do montażu oświetlenia. Zaś w salonach i pokoju warto zrobić zabudowę na karnisz z dodatkowym oświetleniem. Koszt sufitów podwieszanych oscyluje w granicach 200 zł / m2 z materiałem.
  5. Kafelkowanie - tu rozbieżności cen jest bardzo duża. Zastanawiacie się dlaczego? Wszystko zależy od wielkości płytki. Im płytka większa tym usługa jest droższa, można by powiedzieć. Inna cena za kafelkowanie będzie dla płytki 60/120, inna zaś za położenie płytki 120/240. Z czego wynika ta różnica? Pracując na małych płytkach usługę tą wykonuje jedna osoba, przy dużych musi już być zespół. Ceny zaczynają się od 180 zł/m2 w górę.
Widzę, że temat jest dość rozległy, kontynuować będę go w kolejnym poście. I jeszcze kilka zdjęć z jednej z inwestycji.

Zapraszamy na naszą stronę https://mdremont.pl/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...