czerwca 29, 2013

Jak sprawdzić czy mam dobrego fachowca…
Oczywiste jest, że remontów nie wykonujemy codziennie, zatem bardzo często zapominamy o podstawowych kwestiach dotyczących jego nadzoru. Teoretycznie zatrudniając fachową ekipę nie powinno interesować nas nic podczas remontu. Jednak jak sprawdzić, że pracę faktycznie przebiegają właściwie i że ta ekipa wykonuje wszystko zgodnie z wymaganiami.
Teraz przedstawię Wam kilka podstawowych rad. Jeżeli planujecie remont lub jesteście w jego trakcie zastosujcie się do nich:

1.    Wykonawca powinien umieć wytłumaczyć Inwestorowi jak będą przebiegały poszczególne etapy remontu,
2.    Przed rozpoczęciem remontu wykonawca przedstawia Inwestorowi rodzaje materiałów budowlanych, z jakich będzie korzystał,
3.    Ważne są również narzędzia i sprzęty, jakimi dysponuje wykonawca, wiadomo, że tego typu kwestii nie kontroluje się przed rozpoczęciem prac. Jeżeli wejdziemy na budowę i zobaczymy, że Wykonawca nie posiada praktycznie żadnych urządzeń to na pewno prace będą wykonywane wolno.
4.    Jeżeli na budowie zaobserwujemy puszki po piwie lub butelki po alkoholu wysoko procentowym to ewidentnie ekipa nie spełnia podstawowych norm. I remont wykonany będzie nieprawidłowo, bo kto pije podczas pracy, dla mnie nie jest Fachowcem,
5.    Jeżeli podczas kolejnych wizyt tygodniowych na budowie nie dostrzegamy większych zmian tzn., że Wykonawca najprawdopodobniej w tym samym czasie wykonuje jeszcze dwa inne zlecenia,
6.    Podejrzaną sprawą jest również sytuacja, gdy Wykonawca nie odbiera telefonów od Inwestora, wiadomo, ze w życiu zdarzają się różne sytuacje, ale Wykonawca powinien oddzwonić.
7.    Najgorszą sytuacja jest, gdy wykonawca stara się wmówić, że praca wykonana jest dobrze, jeżeli gołym okiem widać, że tak nie jest.

Kolejne rady na pewno znajdziecie w następnych postach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...