czerwca 22, 2013

Czego używać na łączenia płyt – flizeliny czy siatki?
Odpowiedź na to pytanie dla mnie jest banalnie proste – flizeliny. Dlaczego? Ponieważ po odpowiednim wtopieniu jej w masę łączeniową tworzy warstwę o bardzo dużej wytrzymałości na pęknięcia.
Siatka jest bardzo prosta w użyciu, gdyż posiada warstwę przylepną, która umożliwia łatwe i szybkie zamocowanie jej na łączeniu. Jednak nie jest tak odporna na pęknięcia. Często stosowana jest przez firmy deweloperskie ze względu na cenę. Jednak już podczas odbioru mieszkań nie sposób nie zauważyć uszkodzeń.

 
Flizelina jest bardziej wymagającym materiałem, ponieważ należy ją wtopić w uprzednio nałożoną masę, a następnie pożyć na nią drugą warstwę masy. Bardzo ważne jest, aby flizelina została dobrze zatopiona, gdyż mogą powstać puste komory powietrzne pod nią, co może skutkować wybrzuszeniem materiału.
Dostępna jest w każdym markecie budowlanym.  
Flizelina to materiał godny polecenia, jeżeli zależy komuś, na jakości wykonanych prac, a nie tylko na tym, aby zostały zrobione szybko.
1 komentarz:

  1. A co Pan sądzi o taśmie do płyt gipsowych TUFF Tape. Podobno najlepsza, hm tak reklamują. Trochę droga, ale jak ma być lepsza od flizeliny czy siatki, to chyba warto spróbować ??

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...