lipca 15, 2012

Pomysł aranżacji pokoju dla dziecka


Bardzo popularnym rozwiązaniem są fototapety. Wielokrotnie je naklejałem i efekt jest często niezwykły. Nadaje całemu pomieszczeniu zupełnie inny wyraz. Dziecko zaś widząc na ścianie swoją ulubioną postać z bajki czuje się w pomieszczeniu miło i bezpiecznie


Naklejenie fototapety nie jest proste. Jeżeli tapeta jest papierową to należy zachować taki sam odstęp czasowy od momentu przesmarowania tapety klejem, a naklejeniem jej na ścianę. Inaczej sprawa przedstawia się z tapetą na fizelinie, gdyż smarujemy klejem tylko ścianę

Fototapety najczęściej są wieloczęściowe. Naklejenie poszczególnych elementów wymaga sporych umiejętności. Ważne jest, aby spasować wzór. A wiadomo, że nie można pozwolić sobie na błędy, gdyż mamy tylko po jednej sztuce z każdego elementu.

 
Nie zapomnijmy również o przygotowaniu podłoża pod fototapetę. Ściana musi być gładka i prosta inaczej uzyskany efekt będzie niezadowalający.

Innym sposobem na urozmaicenie pokoju dziecka jest naklejenie zwykłej tapety, ale w formie szachownicy. W tym celu należy zakupić, co najmniej 5 różnych wzorów tapety do dobrego efektu. 2 komentarze:

  1. Super to wygląda :) Ja dzieciakom w pokoju nakleiłam na ścianie naklejki ze zwierzakami ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście wygląda super. Obecnie jest wiele ciekawych tapet, fototapet, struktór, materiałów, naklejek itd. Tylko nasza wyobraźnia ogranicza nas w stworzeniu pięknego wnętrza dla naszej pociechy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...