lipca 11, 2012

Ciekawa dobudówka


Wczoraj skończyłem wykonywać zlecenie na Morenie w Gdańsku. Klienci zakupili dom bliźniak i ponieważ stwierdzili, że powierzchnia użytkowa jest za mała, postanowili zainwestować w dobudówkę. Efekt wyszedł bardzo ciekawie. Zresztą zobaczcie sami. Jedna ze ścian została wyklejona z cegły. Jak uzyskać taki efekt? Najważniejszy jest wybór odpowiedniej cegły – ta przedstawiona na zdjęciach pochodziła z rozbiórki kościoła niemieckiego. Oferty odnośnie sprzedaży takich rzeczy łatwo znaleźć w Internecie. Koszt zakupu cegły na przedmiotową ścianę wyniósł 600 zł. Następnie przy użyciu odpowiedniej maszyny cegła 12 cm pocięta została z dwóch stron na paski po 2 cm i naklejona na ścianę. Fugi wykonałem zwykłą cementową zaprawą. 
Doskonale współgra to z wykonaną w pomieszczeniu konstrukcją nośną dachu.Jak oceniacie efekt? Osobiście bardzo mi się podoba.

3 komentarze:

 1. super, chyba jesteś tych zdolniejszych:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna ta więźba, ceglana ściana również.
  Mam pytanie jak wygląda sprawa z dachem? tzn jakie powinny być warstwy dachu by zostawić taka więźbę na widoku?
  Bo przecież ten dach musi mieć gdzieś ocieplenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. No zdecydowanie trzeba przyznać, że robota rewelacyjna! Widać, ze firma spisała się naprawdę super, bo wszystko jest właściwie wykończone. Mnie właśnie potrzebna jest firma budowlana gdańsk na przyszły rok i sprawdzam sobie aktualnie różne prace, różne firmy, aby jak najlepiej wybrać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...