lutego 19, 2020

Remont mieszkania Gdańsk - koszt remontu mieszkania


Podczas pierwszego kontaktu z klientem - niezależnie czy jest to rozmowa telefoniczna czy email pada pytanie ile bedzie kosztował remont.

Odpowiedz na to pytanie nie jest prosta. Żeby oszacować koszt remontu muszę znać nie tylko dokładny metrarz mieszkania, ale i zakres prac, jakie maja być wykonane.

Różnica w stawkach jest choćby na etapie wyboru podłogi - inna cena będzie za położenia panela, inna za podłogę klejona, a jeszcze inna za płytki drewnopodobne.

Podobnie ma się to w przypadku ścian. Jeżeli ktos odbiera mieszkanie od dewelopera należy najpierw obejrzeć inwestycję, aby sprawdzić jakiej jakości są gładzie i czy nie wymagają poprawek. Jezeli tak jest cena za wykończenie mieszkania rośnie.

Ważne jest równiez, czy klient życzy sobie sufity podwieszane. I choć przy początkowej odpowiedzi często jest stanowcze nie, to w trakcie rozmowy okazuje się, że np. w kuchni fajnie jednak byłoby taki sufit zamontować.

Dlatego też nie lubie podawać widełek odnośnie kwot za remont mieszkania, ponieważ moga być one błędne.

Podkreślam jednak, że wycenę przeprowadzam bezpłatnie. Po zapoznaniu się z projektem lub też na podstawie zakresu prac, jaki podał mi klient.

Wycena zaś okresla co do złotówki koszt remontu lub wykończenia mieszkania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...