czerwca 03, 2013

Masa szpachlowa Sheetrock – opiniaJest to jedna z najlepszych gotowych mas szpachlowych na rynku. Występuje w trzech rodzajach. Najbardziej popularna jest w zielonych wiaderkach. Masa ta jest bardzo wydajnym materiałem, które posiada doskonałe właściwości. Zarówno łatwo się ją nakłada jak i szlifuje. Ponadto ma bardzo dobrą przyczepność i co najważniejsze idealnie łączy się z innymi materiałami, dzięki czemu nie występuje ich rozwarstwianie.


 Te wszystkie zalety wpływają na bardzo wysoki standard wykończenia. Trzeba pamiętać o tym, aby przed nałożeniem gotowej masy Sheetrock powierzchnia ścian jak i sufitów została odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim wyrównane np. gipsem szpachlowym, gdyż warstwa gotowej masy nie powinna być grubsza niż 1 mm. Nie zastosowanie się do tego doprowadza do pęknięć masy oraz znacznie utrudnia obróbkę.
Cena za 28 kilogramowe wiaderko wynosi 100 zł. W sklepach internetowych można znaleźć za 78 zł. Taka ilość wystarcza na wyszpachlowanie około 60 m2

Omówiłem dość dokładnie zalety, czy zatem masa ta posiada wady? Mogę wymienić tylko jedną. Standardowe opakowanie ma 28 kg., Zatem wniesienie dwóch wiader na 3 piętno nie należy do najprzyjemniejszych. Ale tu już się czepiam. Tak poważnie ta masa jest naprawdę doskonała i polecam ją każdemu.


3 komentarze:

  1. Właśnie zamówiłem internetowo masę szpachlową Sheetrock, pod wpływem Pańskiego opisu. Zobaczymy czy miał Pan rację.

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę podać jaki Pan używa gips szpachlowy pod Sheetrock.

    OdpowiedzUsuń
  3. Potwierdzam Pańską opinię co do jakości omawianego produktu. Na polskim rynku nie ma sobie równych. My używamy sheetrocka jako drugą, a nawet trzecią warstwę po Uniflocie. Połączenie tych dwóch gipsów daje pożądany efekt w postaci np. idealnie przygotowanej powierzchni sufitu pod oświetlenie ledowe - zmory jak sądzę każdego budowlańca. :) Bardzo dobry blog. Polecam wszystkim.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...