czerwca 11, 2013

Gips szpachlowy Dolina Nidy – opinia
Gips szpachlowy z firmy Dolina Nidy jest doskonałym materiałem do przygotowania ścian i sufitów przed nałożeniem ostatecznej warstwy masy szpachlowej.  Nadaje się zarówno do wygładzenia powierzchni, jak i również uzupełniania drobnych ubytków. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża i jest wystarczająco twardy. Zatem nie ulega łatwo uszkodzeniom mechanicznym. Dużą jego zaletą jest fakt, że szybko odprowadza wilgoć z zaprawy i tym samym wysycha na ścianie, czy suficie.


Dużo tych zalet, ale posiada on również drobne wady. Główną jest fakt, że po urobieniu masy należy natychmiast przystąpić do pracy i wykorzystać cały materiał, ponieważ z upływem czasu zaczyna się wiązać i twardnieje. Jeśli dolejemy wodę i rozmieszamy to przyspieszymy reakcje wiązania i po 5 minutach w wiaderku będziemy mieli kamień.
Odnośnie ceny jest to materiał tani i ogólnodostępny. Opakowanie 25 kg kosztuje około 25 zł.

Jeżeli po zakupie i urobieniu go okaże się, że materiał związał się w bardzo krótkim czasie – 5-10 minut, to winy należy szukać u sprzedawcy, ponieważ materiał był najprawdopodobniej stary lub zawilgocony. Nieprawidłowy transport i przechowywanie mają na niego bardzo duży wpływ.

Podsumowując materiał ten uważam za godny polecenia. Sam wielokrotnie stosuję go podczas remontów i jak do tej pory nie znalazłem lepszej ofert na rynku za tak niską cenę.

1 komentarz:

  1. Kupiłem dwa opakowania po 2 kg z tej samej półki u sprzedawcy. Drugi woreczek wiązał po około 10 minutach. Jak dla mnie wtopa producenta , nie sprzedwcy

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...