sierpnia 27, 2012

Problem z silikonem w łazience


Z prawidłowym położeniem silikonu mają problem nawet fachowcy. Dlaczego? Ponieważ nie każdy wie jak go prawidłowo nakładać. Brzydko nałożony psuje efekt w całej łazience. I jedynym sposobem, żeby to naprawić jest usunięcie starego materiału i nałożenie nowego.

Stary silikon należy dokładnie wyciąć z duża uwagą na to, aby nie porysować powierzchni. Szczególnie trudnym miejscem do wycięcia sylikonu jest wanna akrylowa, z uwagi na to, że bardzo łatwo ją zarysować. W innym poście zdradzę tajemnicę, jak odnowić uszkodzona wannę.

Silikon w łazience powinien być nałożony w każdym narożniku i ważne jest, aby było go jak najmniej. To najlepiej się prezentuje. Pseudo fachowcy wychodzą z mylnego założenia, że wszystkie nieudane cięcia płytek można zatuszować większa ilością silikonu w narożniku. Takie podejście jest tragiczne i jak widzę tak spaprana robotę, to aż mnie skręca, ponieważ opinia budowlańców znów jest stargana. 

Zresztą nie dziwi mnie złość klientów. Słono płaci się aktualnie za remonty i każdy chciałby, żeby był on wykonany prawidłowo. 


Ale powróćmy do tematu. Bardzo ważna rzeczą jest dobranie odpowiedniej barwy silikonu do płytek. Silikon powinien zlewać się z barwą płytek i być jak najmniej widoczny.

Są przypadki, gdzie dobrze jest dobrana fuga do płytek, a silikon nie do końca pasuje, pomimo, że jest tego samego numeru. Dobry fachowiec lub projektant powinien umieć dopasować barwę.

Tak wygląda prawidłowo położony silikon.
5 komentarzy:

 1. BZDURA W OFERCIE KOLORÓW SILIKONÓW WIELE BARW JEST NIE DOSTĘPNYCH I NAJLEPIEJ DOBRAĆ KOLOR ZBLIŻONY DO ORGINAŁU NP INDIAŃSKIE LATO KOLOR FARBY I PŁYTEK SIŁIKONU NIEMA TAKIEGO NAWET W ZBLIŻONEJ BARWIE NAJLEPIEJ JAK KTOŚ SIĘUPRZE NASILIKON TO WARTO DOWIEDZIEĆ JAKIE SA KOLORY SILIKONU A DO NIEO DOBRAĆ FARBE LUB KALE CO JEST OCZYWISTĄ BZDURĄ AUTORA CO NAPISAŁ POWYŻSZY ARTYKÓŁ.DUSTIMAN POWODZENIA W REMONTACH

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę że anonimowo łatwo się ocenia i krytykuje a w dodatku bez podstawowej kultury (pisanie dużymi literami). Pewnie Pan Anonimowy to świetny fachowiec :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wlasnie taki FACHOWIEC chce mi zasilikonowac cala lazienke a ja sie bronie jak lew.Oszedzalam ladnych pare lat zeby zrobic remont a tu niespodzianka .Narozne katy krzywe facet sie upiera ze kiedys fugi byly inne.Co robic? Ja nie chce silikonu w calej lazience.Pomocy

  OdpowiedzUsuń
 4. A pod toaletą powinno dawać się silikon, czy fugę? Co lepiej uchroni przed osadzaniem i szerzeniem się brudu? Bo wiadomo, w niektóre miejsca ciężko się dostać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Silikony kładzie się na połączeniach z armaturą i w narożnikach płytek, w pozostałych miejscach fugę

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...